Kategorie
Producent
Dostępność
Wysyłka
Cena
-
od
do
Promocja
Wolnostojące
Biokominki wolnostojące – nowe rozwiązania dla Twojego domu
Wolnostojące biokominki są jednymi z najpopularniejszych modeli tego rodzaju kominków. Popularność zawdzięczają przede wszystkim uniwersalności zastosowania, efektownemu wyglądowi, łatwemu montażowi, jak i dbałości o bezpieczeństwo domu i jego mieszkańców.
Przede wszystkim, biokominki wolnostojące to doskonała alternatywa dla tych, którzy chcieliby ustawić palenisko pośrodku pomieszczenia. Ze względów logistycznych – głównie umiejscowienia przewodów kominowych – nie jest to możliwe w przypadku tradycyjnych kominków. To także dogodne rozwiązanie dla wielbicieli dużych otwartych przestrzeni, którzy chcieliby uczynić z biokominka efektowną i najważniejszą ozdobę wnętrza. Takie osoby nie zawsze bowiem zadowolą się mniej widocznym biokominkiem do zabudowy. I odwrotnie – nie we wszystkich wnętrzach możliwe jest wstawienie innego rodzaju biokominka. Modele wolnostojące można wstawić natomiast wszędzie tam, gdzie przyjdzie nam na to ochota – nie tylko w salonie, ale i jadalni, sypialni, czy nawet łazience.
Biokominki wolnostojące, a bezpieczeństwo
Wszystkie biokominki – niezależnie od tego, czy są to biokominki wolnostojące, wiszące lub przeznaczone do zabudowy – uważane są za wysoce bezpieczne i nadające się zarówno do domów jednorodzinnych, jak i niewielkich mieszkań w bloku. Ich cechą szczególną jest nie tylko ekologiczność, ale także wysokie bezpieczeństwo użytkowania.
Pomimo, że są doskonałym źródłem dogrzewania domu w okresie jesienno-zimowym, nie wymagają tak intensywnej konserwacji, jak tradycyjne kominki. Zasila się je biopaliwem roślinnym, dzięki czemu nie wytwarzają brzydkich zapachów, dymu, ani niebezpiecznych produktów spalania. Nie ma więc konieczności podłączania ich do systemu wentylacji – wystarczy zwykła kratka wentylacyjna w pomieszczeniu, w którym się znajdują.
Mimo wszystko, zadbaliśmy się o to, by w naszej ofercie znalazły się modele biokominków wolnostojących od producentów (m.in. firmy Infire), którzy są gwarantują dodatkowe bezpieczeństwo użytkowania. Wśród zastosowanych rozwiązań można wymienić:
-
systemy zabezpieczające przed rozlaniem się biopaliwa,
-
wkłady z włókna ceramicznego absorbujące biopaliwo,
-
wytrzymałe szyby ochronne stabilizujące palenie się ognia i chroniące przed przypadkowym kontaktem z nim,
-
solidne podstawy biokominków, które umożliwiają stabilne przymocowanie do podłoża i zapobiegają przewróceniu się konstrukcji po jej potrąceniu.
-
Dodatkowo znajdujące się w naszej ofercie kominki stojące otrzymały certyfikat bezpieczeństwa i jakości TÜV od Niemieckiego Instytutu Rheinland.
Biokominki wolnostojące – łatwy montaż i użytkowanie
Prosta konstrukcja wolnostojących biokominków umożliwia ich zamontowanie niemalże bez wysiłku. Montaż ogranicza się niemal wyłącznie do przytwierdzania ich do podłogi za pomocą specjalnych kotew. Dodatkowo, szyby ochronne oraz paleniska zostały zaprojektowane tak, by możliwy był stały dostęp do palnika (zwykle są otwarte wyłącznie od góry) oraz innych elementów konstrukcji. Biokominki wolnostojące są więc łatwe w czyszczeniu i przez bardzo długi czas zachowują wysoką estetykę. Dają nam więc największą zaletę tradycyjnych kominków, ale bez uciążliwych „skutków ubocznych”.