14 lat na rynku | Szeroka oferta do domu i biura | Darmowa dostawa od 300 zł | Rabaty do 40%
Komoda – praktyczny dodatek 0
Komoda – praktyczny dodatek

Komoda – praktyczny dodatek

Komoda jest doprawdy praktycznym dodatkiem, być może najbardziej praktycznym ze wszystkich mebli. Doskonale sprawdza się bowiem w każdym pomieszczeniu – sypialni, salonie, pokoju dziecięcym, a nawet kuchni. To także mebel, który nie zajmuje dużo miejsca, będąc przy tym wyjątkowo pojemnym. Przy odrobinie pomyślunku pomoże nam utrzymać idealny porządek w domu. Podpowiadamy, w jaki sposób maksymalnie wykorzystać jej możliwości.

Wybierz praktyczną komodę i uporządkuj swoją przestrzeń

Komodę do domu najczęściej kupujemy ze względu na jej funkcjonalność. I właśnie tym parametrem powinniśmy kierować się, wybierając ten idealny model. Oferta tych mebli jest tak szeroka – jeśli chodzi o użyte materiały, kolory i wzornictwo – że estetykę tego mebla możemy potraktować jako sprawę drugorzędną. W ofercie każdego producenta z pewnością znajdziemy taki model, który najbardziej będzie podobał nam się pod względem stylistyki. Czym więc powinniśmy się kierować w pierwszej kolejności?

#1. Przeznaczenie komody

Bardzo rzadko komoda jest tylko meblem, w których chowamy przedmioty codziennego użytku. Często pełni jeszcze dodatkową funkcję – stolika RTV, mini-regału na książki, szafki na bibeloty lub miejsca, w którym można odłożyć zabawki dziecięce. Dlatego, wybierając tę odpowiednią, warto wcześniej rozważyć, jaka konstrukcja mebla będzie dla nas najlepsza. Jeśli komoda będzie musiała znieść duże obciążenie, postawmy raczej na prostą, zwartą bryłę bez nóżek. Natomiast komody na cienkim stelażu lepiej sprawdzą się w pomieszczeniach, w których pełnić będą funkcję poręcznego schowka, np. w przedpokoju.

#2. Liczba szuflad w komodzie

Im więcej jest tych szuflad i im mniejsze one są, tym łatwiej będzie nam utrzymać w porządku niewielkie, łatwo gubiące się przedmioty. Takie komody są wprost idealne do pokoju dziecięcego – duża liczba małych schowków pomoże zaprowadzić ład wśród kredek, bibelotów, akcesoriów szkolnych, figurek i innych dziecięcych skarbów. Komody z mniejszą liczbą szuflad (lub komody, w których szuflady zestawione są z półkami) lepiej sprawdzą się natomiast do przechowywania większych rzeczy – pościeli, ręczników, ubrań, a nawet dokumentów. Z tego względu to właśnie one powinny grać pierwsze skrzypce w salonie, sypialni lub jadalni.

[product id="31953, 29233, 29267"]

 

#3. Zróżnicowanie szuflad i półek

Optymalnym rozwiązaniem, zwłaszcza w bardzo małych mieszkaniach lub kawalerkach, są komody „niesymetryczne”. Tego rodzaju meble łączą w sobie różne rozmiary szuflad, szafeczek i półek (doskonałym przykładem jest np. Komoda Halmar MEZO KM3). Nie tylko utrzymamy w nich porządek, ale też zaoszczędzimy wiele miejsca.

#4. A może komoda nietradycyjna?

Jeśli nie potrzebujemy schowków na małe „przydasie”, do wyboru komody możemy podejść niestandardowo. Ostatnimi czasy popularne stały się tzw. komodo-szafki. Z jednej strony zachowują one tradycyjny kształt komody, z drugiej – pozbawione są szuflad (a wiemy, że takowe mają sporo przeciwników). W takiej roli świetnie sprawdzi się chociażby komoda Halmar LIVO KM-100.

[product id="29206, 30108, 29205"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium